lazienka

Indywidualne podejście do projektu pozwala stworzyć przestrzeń sanitarną odpowiadającą na gusty, styl życia i potrzeby wszystkich mieszkańców. Łazienka „szyta na miarę” wymaga jednak zastosowania dedykowanych rozwiązań. Jednym z nich są odwodnienia prysznicowe, takie jak TECEdrainprofile. Dzięki nim nawet nieustawne i niewielkie pomieszczenie może zamienić się w domowe SPA.

Kabina to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Na jej rzecz potrafimy zrezygnować z wanny, a długie kąpiele zastąpić szybkim prysznicem. Rozwój w zakresie techniki montażu oferuje możliwość umiejscowienia jej niemal w dowolnej strefie, m.in. pod skosem, we wnęce lub w narożniku łazienki. Równie istotna jest jej podstawa, czyli odpływ, bez którego użytkowanie prysznica nie jest możliwe. Tu z pomocą przychodzą odwodnienia liniowe, które – bazując na przemyślanej funkcjonalności – pozwalają dopasować długość profilu do danej sytuacji montażowej i aranżacyjnej.

Projekt od linijki

Przykładem tego typu rozwiązań jest TECEdrainprofile – odwodnienie stworzone z myślą o projektowaniu nowoczesnych stref prysznicowych. Wykonany ze stali nierdzewnej profil może być montowany w płaszczyźnie płytek – na całej długości strefy prysznicowej – i dopasowany do wymaganej długości. Dokonuje się tego poprzez jego przycięcie po obu stronach. Takie podejście pozwala spersonalizować strefę prysznicową oraz zintegrować odwodnienie z płaszczyzną posadzki. TECEdrainprofile doskonale prezentuje się w połączeniu z płytkami oraz innymi materiałami wykończeniowymi – bez względu na ich rodzaj, kształt, strukturę czy kolorystykę. Wyjątkowy efekt osiągniemy dzięki zestawieniu profilu z wielkoformatowymi kaflami i podłogą z kamienia naturalnego.

TECEdrainprofile oferuje nie tylko nieograniczone możliwości w zakresie montażu, ale także unikalny design. Oprócz wariantu ze stali nierdzewnej szczotkowanej i z połyskiem, dostępne są także profile z powierzchnią PVD – w wykończeniu: złoto czerwone, optyczne i czarny chrom. Taka różnorodność wzornicza pozwala zindywidualizować aranżację łazienki oraz zadbać o spójność poszczególnych elementów wyposażenia. Profile PVD mogą być dopasowane pod względem kolorystyki do przycisków spłukujących TECEsquare II i armatury sanitarnej wiodących producentów.

Funkcjonalność u podstaw

Przemyślana konstrukcja odpływu marki TECE sprawia, że może być montowany zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia. Został zaprojektowany tak, aby stanowił proste rozwiązanie przy zastosowaniu jedynie kilku komponentów. Modułowość to gwarancja tego, że – bez względu na warunki i wymagania montażowe – z łatwością dobierzemy poszczególne elementy systemu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będą ze sobą kompatybilne.

TECEdrainprofile oferuje także możliwość późniejszego wypoziomowania (we wszystkich kierunkach) i dopasowania wysokości do różnych grubości płytek podłogowych. Zmontowana fabrycznie tuleja uszczelniająca zapewnia pewne połączenie. W systemie TECEdrainprofile kołnierz można zamontować w łatwy sposób poprzez „zakliknięcie” na kolanie odpływowym – w celu wykonania uszczelnienia zespolonego.

Profil prysznicowy można łatwo wyczyścić przy użyciu ściereczki – nie ma potrzeby wyjmowania rusztu, jak w przypadku odpływów rynnowych. Z kolei jego wewnętrzne nachylenie optymalizuje odprowadzanie wody i działanie samoczyszczące, ułatwiając tym samym utrzymanie higieny.

Dodaj komentarz