Coraz więcej firm decyduje się na to, aby teren firmy był maksymalnie chroniony i wyposażony dokładnie w takie rozwiązania, dzięki którym możliwa będzie także dokładna ewidencja osób i pojazdów, które wjeżdżają do firmy i wyjeżdżają z niej. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest gotowa, modułowa portiernia, w której będą swoje obowiązki wykonywać pracownicy ochrony. Jaką wybrać i jakie powinno być jej wyposażenie?

Odpowiednie zabezpieczenie firmy, zarówno budynku, jak również terenu, który do niej należy, w dzisiejszych czasach jest zasadnicze i pozwala uniknąć wielu przykrych kłopotów. Firmy bardzo chętnie inwestują w profesjonalny monitoring, jak również współpracę z doświadczonymi agencjami ochrony.

Aby skutecznie kontrolować między innymi to, co dzieje się na firmowym placu, niezbędne są portiernie.

Jak wybrać odpowiednią portiernię?

Portiernia, jako najczęściej obiekt wolnostojący, przede wszystkim musi być wykonana w taki sposób, aby umożliwić komfortowe wykonywanie obowiązków. Konstrukcja portierni powinna być wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć wnętrze przed działaniem czynników zewnętrznych. Kluczowe jest sprawne wejście i wyjście, przeszklenia, dzięki którym wszystko widać, a także zaplecze sanitarno-socjalne dla pracowników.

Nie bez znaczenia jest również estetyka. Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż często jest tym, co potencjalny klient widzi, jako pierwsze. Odpowiedniej jakości portiernie można znaleźć na stronie https://panelsystem.pl/.

Zobacz także: https://polishproperte.pl/jaki-rodzaj-portierni-wybrac/

Jakie wyposażenie jest niezbędne w firmowej portierni?

W firmowej portierni przede wszystkim niezbędne jest wyposażenie, dzięki któremu pracownicy ochrony będą mogli swobodnie wykonywać swoją pracę. Należy tu przede wszystkim wymienić nowoczesne systemy do monitoringu, który portiernia jest niejako sercem. Odpowiednia ilość monitorów, na których ochrona będzie mogła śledzić każdy ruch to podstawa.

Do tego należy także doliczyć sprzęt dodatkowy, np. bramki kontrolne, monitorujące, przez które przechodzą pracownicy firmy, sprzęt do wykrywania metalu. Pracownicy ochrony powinni mieć także dostęp do panelu kontrolnego, którym zarządza się wszystkimi kamerami, bramami, ale również alarmami czy oświetleniem zewnętrznym.

Wybierając portiernię, warto również pamiętać o tym, aby zapewnić pracownikom niezbędne zaplecze socjalne (do spożywania posiłków), jak również zaplecze sanitarne. Dzięki temu nie będą musieli opuszczać stanowiska pracy.

Dodaj komentarz