Nowoczesna protetyka zapewnia bardzo dobrej jakości uzupełnienia trwałe oraz ruchome, dzięki którym można odzyskać pełnię uśmiechu oraz sprawić, że nasz wygląd będzie o wiele bardziej atrakcyjny. Popularnym rozwiązaniem są implanty zębowe, które są sztucznymi zębami, projektowanymi oraz wykonywanymi na indywidualne zamówienie. Ich wszczepianiem zajmują się stomatolodzy.


Chcąc cieszyć się pięknym uśmiechem, przede wszystkim musimy się skupić na tym, aby zastosować się do zasad profilaktyki stomatologicznej. Jest ona niezwykle ważna i pełni zasadniczą funkcję w dbaniu o zęby, o całą jamę ustną.

Niemniej jednak bardzo często mimo odpowiedniej profilaktyki chorujemy, a to może przyczynić się do konieczności usunięcia zębów. Problemem często są również wady genetyczne, specjalistyczne leczenie, przyjmowanie leków. Brak uzębienia jest bardzo dużym problemem i może powodować:

– pogorszenie kondycji psychicznej oraz fizycznej,
– spadek samopoczucia,
– spadek własnej samooceny,
– duże problemy z samoakceptacją,
– wstyd i kompleksy,
– niechęć do komunikacji i spotkań z innymi.

Zobacz także: https://warszawadasielubic.pl/czym-dokladnie-zajmuje-sie-ortodoncja/

Jak się wszczepia implanty?

Implanty zębowe to sztuczne zęby, bardzo precyzyjnie wykonane, profesjonalnie wszczepione, dające praktycznie natychmiastowy efekt oraz zapewniające piękny i szeroki uśmiech. Kluczowe jest przede wszystkim to, aby implanty dobrze wykonać oraz prawidłowo wszczepić. Jak przebiega taki proces? Wbrew obiegowej opinii, wszczepienie implantów zębowych nie odbywa się w trakcie jednej wizyty.

Pierwszym krokiem jest wszczepienie podstawy, czyli implantu wewnątrzkostnego, który niejako wkręcany jest w kość w dziąśle. Również montowany jest łącznik protetyczny, który stanowi połączenie podstawy z koroną. Ważne jest to, żeby implant wewnątrzkostny nie został przez ciało odrzucony. Dopiero w momencie, gdy otwór po wierceniu się niejako „zarośnie”, a wkład nie będzie sprawiał problemów, następuje montaż korony na podstawie. W ten sposób mamy gotowy implant, który nie sprawi żadnych problemów.

Kompleksowo wszczepianiem implantów zajmuje się klinika stomatologiczna MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Dobrze wykonane implanty to inwestycja we własny komfort fizyczny oraz psychiczny. Mając wszystkie zęby (naturalne + implanty), będziemy mogli swobodnie rozdrabniać pokarm, mówić, komunikować się z innymi. Pozbędziemy się również wszystkich kompleksów, które przeszkadzały nam w codziennym, normalnym funkcjonowaniu.

Dodaj komentarz