aktywność fizyczna

Wakacyjna „dieta” może sprawić, że z urlopu poza piękną opalenizną przywieziemy również dodatkowy nadbagaż w postaci zbędnych kilogramów. Jak powrócić do wcześniejszej wagi i dobrego samopoczucia?

1, 2… 5 posiłków dziennie gwarancją sukcesu!

Podczas wakacji zapominamy, że regularne spożywanie posiłków jest podstawą sukcesu. W ciągu dnia powinniśmy jeść ich 4 lub 5 razy, co 3-4 godziny, najlepiej o stałych porach. Aby wrócić do zdrowego jedzenia, warto urozmaicać sobie posiłki – im więcej kolorów na talerzu, tym przyjemniej się je. Niekiedy problematyczne jest przygotowywanie sobie „pudełek” do pracy, bo albo się nie chce, albo się nie ma czasu, albo… pomysłu. Nic prostszego – z pomocą przychodzi catering dietetyczny Light Marlin, który w swojej ofercie ma pyszne i sycące posiłki dla każdego! Korzyści z usług są zauważalne, a smak jest jedyny i niepowtarzalny. Specjaliści z Light Marlina tworzą bogatą ofertę pysznych i zdrowych diet, które zadowolą podniebienie każdego, nawet najbardziej wyszukanego smakosza! Dzięki urozmaiconej diecie, która powstaje w połączeniu sił dietetyków i kucharzy, nie ma miejsca na nudę, ponieważ spożywanie stale tych samych dań spowalnia metabolizm.

Siła, masa, rzeźba!

Po okresie błogiego i – w większości przypadków biernego – odpoczynku, wylegiwania się na plaży i beztroskiego nicnierobienia, czas rozruszać ciało, aby wróciło do formy sprzed wakacji. Dzięki pudełkom zorganizowanym przez załogę Light Marlina będzie o wiele łatwiej skupić się na ćwiczeniach siłowych! Na początku najlepiej zacząć od lekkich treningów, które przyzwyczają nas do wysiłku. Aktywność należy dobierać zgodnie z upodobaniami, możliwościami i zapotrzebowaniem kalorycznym. Mogą to być – jeśli nie mamy możliwości ćwiczyć na siłowni – np. długie spacery, jogging, jazda na rowerze, rolkach czy też pływanie. Ruch to przyjemność i zdrowie! Jeśli mimo złego samopoczucia i nygustwa czujemy, że brakuje nam motywacji do tego, żeby ćwiczyć na własną rękę, najlepiej wybrać się na siłownię lub inne grupowe zajęcia. Razem zawsze raźniej! Z czasem, gdy ciało zacznie nabierać formy, można zwiększać intensywność ćwiczeń i cieszyć się sukcesywnymi efektami. Powrót do formy po wakacjach nie musi być trudny, gdy ma się wsparcie, np. w postaci żywieniowej! Aktywność fizyczna połączona ze zdrowym, pysznie wyglądającym i regularnym jedzeniem jest gwarantem dobrego samopoczucia, większej wydajności organizmu oraz osiągnięcia wymarzonej wagi.

Spróbuj, rozkoszuj się i zostań na dłużej!

Długofalowy przepis na powrót do prowadzenia zdrowego trybu życia nie musi być dla nas cierpieniem, a posiłki przygotowywane przez załogę Light Marlina świetnie nadadzą się do zabrania w podróż czy do pracy! Dzięki wdrożeniu tych elementów w życie – zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej i koniecznego czasu na regenerację – sukces jest już w kieszeni! Powrotowi do formy po wakacjach bezwzględnie powinna towarzyszyć odpowiednio zbilansowana dieta, stanowi ona bowiem aż 70 proc. powodzenia podczas treningu! Nad każdą z oferowanych diet pracują wykwalifikowani dietetycy kliniczni. Ustalają ich odpowiednią kaloryczność i dbają, by każdy posiłek był bogaty w warzywa i owoce, które są źródłem witamin, minerałów i antyoksydantów. Składniki te wspomagają procesy regeneracyjne, poprawiają samopoczucie i metabolizm. Dzięki dietetykom każda z diet jest zbilansowana – wszystkie składniki odżywcze są rozplanowane w odpowiednich proporcjach.

– Decydując się na gotową dietę, należy zadbać o to, by była dopasowana do naszego trybu życia. Jeżeli zależy nam na redukcji masy ciała, dobrze sprawdzają się diety typu low-carb. Jedną z takich diet jest dieta ketogeniczna, która polega na zwiększeniu podaży tłuszczu (nawet do 80 % energii), przy jednoczesnym zredukowaniu węglowodanów do minimum. Taki rozkład makroskładników pozwala wejść w stan ketozy, podczas której głównym źródłem energii staje się tłuszcz – również nasz własny, pochodzący z tkanki tłuszczowej. Z tłuszczu powstają tzw. ciała ketonowe, m.in. beta-hydroksymaślan. Coraz więcej badań wykazuje jego korzystne działanie przeciwzapalne, co jest istotne szczególnie w chorobach autoimmunologicznych, np. astma, RZS, cukrzyca, Hashimoto – przekonuje dietetyk Light Merlin Sylwester Kłos.

Dodaj komentarz