Grecja to malowniczy kraj położony na samym południu Europy, a dokładniej na krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Stanowi on bardzo ważne ogniwo na turystycznej mapie świata, czemu trudno się dziwić. Składa się na niego część kontynentalna oraz tysiące mniejszych i większych wysp, z których każda ma do zaoferowania coś wyjątkowego. Atrakcyjne położenie geograficzne Grecji to jednak tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zaplanować tam wakacje.

Wakacje w Grecji – słoneczna pogoda przez cały rok

Wielu polskich turystów stawia na wakacje za granicą z uwagi na nieprzewidywalną aurę w naszym kraju. Nie można tego o Grecji, która za każdym razem wita nas słońcem i wysokimi temperaturami. W szczycie sezonu letniego można liczyć na ponad 30 stopniowe upały, które nie są jednak bardzo odczuwalne z uwagi na orzeźwiającą morską bryzę. Wakacje w Grecji to niemal gwarancja pięknej, wakacyjnej opalenizny, która może stać się naszą najlepszą wizytówką. Poza sezonem również można liczyć na nieco niższe wartości na termometrach, które we wrześniu czy październiku oscylują w granicach 25 stopni Celsjusza. Są to idealne warunki dla osób, które lubią łączyć leniwy wypoczynek z aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/wakacje-w-turcji-2022-sprawdz-jakie-kurorty-wybrac/

Wczasy w Grecji – malownicze krajobrazy

Jednym z głównych powodów, dla których wakacje na greckich wyspach niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów biur podróży jest malowniczy krajobraz. Rajskie plaże, krystalicznie czysta woda wespół z górzystymi terenami to przepis na widok zapierający dech w piersiach. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalna architektura, która przyciąga turystów z całego świata. Każdy kojarzy charakterystyczne białe budynki z niebieskimi kopułami, które stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Santorini. Wybierając wycieczkę na tę wyspę możemy na własne oczy przekonać się o ich wyjątkowym designie i panującym tam sielskim klimacie.

Urlop w Grecji – aromatyczne jedzenie

Kuchnia grecka należy do najbardziej aromatycznych i jednocześnie najzdrowszych na całym świecie. Jej podstawę stanowią takie produkty jak m.in. oliwa oliwek z pierwszego tłoczenia, owoce morza, wołowina, wieprzowina, aromatyczne sery, świeże owoce i warzywa dojrzewające w pełnym słońcu czy też przyprawy. Wiele z nich można spotkać w polskich marketach, jednak każdy kto miał okazję spróbować greckich dań przygotowanych w ich ojczyźnie musi przyznać, że smakują zupełnie inaczej. Planując wakacje w Grecji, których oferty znajdziemy m.in. na https://www.traveligo.pl/ warto również pomyśleć o wycieczce do miejscowych winiarni.

Dodaj komentarz