regularne ćwiczenia

Wrzesień to nie tylko „back to school”, ale dla wielu osób także powrót do regularnych ćwiczeń na siłowni, w domu i w plenerze Dziś podpowiadamy kilka rozwiązań, które pomogą Wam wdrożyć treningową rutynę od nowa.

Dla wielu osób wakacje stanowią czas zmiany nawyków, także jeśli chodzi o terminarz treningów. Więcej wyjeżdżamy, dużo czasu spędzamy poza domem, więc ćwiczenia odbywają się często bardziej spontanicznie. Zwyczajowe aktywności zamieniamy na pływanie w hotelowym basenie i spacery po odwiedzanej okolicy. Wrzesień zwykle jest czasem powrotu dawnych porządków. Jak ułatwić sobie wejście od nowa w treningową codzienność?

Pamiętaj o przekąskach oszczędzających czas

Powakacyjny powrót do szkoły i pracy oznacza dla wszystkich więcej obowiązków. Szykowanie dzieci do szkoły, codzienne dojazdy do pracy – dni stają się krótsze nie tylko dlatego, że wcześniej robi się ciemno. Dlatego warto pomyśleć o potreningowych przekąskach, które dostarczą nam odpowiednich składników odżywczych, a nie stracimy czasu na ich przygotowanie.

Warto wrzucić do torby z rzeczami na siłownię kilka batonów proteinowych H24 Achieve Herbalife Nutrition. Ten baton to idealna przekąska po treningu dla każdego, kto chce wesprzeć swoje cele fitness produktem dostarczającym dużo białka, wygodnym w stosowaniu, którego wysoką jakość gwarantuje marka będąca liderem w odżywianiu sportowców. Jeden baton proteinowy H24 Achieve dostarcza 21 gramów białka. Ma wyśmienity smak gorzkiej czekolady i niską zawartość cukrów, nie zawiera sztucznych aromatów. Jest odpowiedni dla wegetarian i ma certyfikat Informed Sport.

Przygotuj wszystko wcześniej

Poranny pośpiech wprowadza niepotrzebny chaos, dlatego to, co jest nam potrzebne na dany dzień, warto przygotować na wieczór wcześniej. Dotyczy to także spakowania torby na siłownię. Dzięki temu po przebudzeniu zaoszczędzimy czas konieczny na naszykowanie świeżego stroju, ręcznika, wody, przekąski i wszelkich potrzebnych gadżetów. Tak samo ważne jest rozpakowanie torby po powrocie, by mokre rzeczy nie leżały w niej do następnego wyjścia. Wdrożenie tego drobnego nawyku może wiele ułatwić, oszczędzić nam czas wtedy, gdy naprawdę go potrzebujemy i sprawić, że o niczym nie zapomnimy.

Poszukaj urozmaicenia

Na myśl o powrocie do codziennych obowiązków odczuwasz nieprzyjemne ukłucie? Być może pora coś zmienić. Nie pasowała Ci siłownia sprzed wakacyjnej przerwy? Poszukaj innej, która ma dobre opinie i jest blisko Twojego domu lub pracy. Czujesz, że dotychczasowe treningi nie przynosiły skutków? Może zatem warto zwiększyć udział ćwiczeń siłowych lub pomyśleć nad inną dietą?

Czasami, by odzyskać motywację, wystarczą naprawdę proste rozwiązania. Wyznacz sobie cele na jesień, porozmawiaj z kimś bliskim, czy do Ciebie nie dołączy, a jeśli trzeba – zainwestuj w nowy strój lub sprzęt.

Jak widać, sposobów na to, by usprawnić powrót do regularnej aktywności fizycznej jest wiele. Dodaj do nich terminarz, w którym będziesz zaznaczać dodatkowe zajęcia i wszystko powinno się udać!

Dodaj komentarz