kuchnia

Aranżacja pierwszej własnej kuchni może stać się Twoją fantastyczną przygodą. Zastanawiając się nad wykończeniem „serca domu” należy wziąć pod uwagę pewne czynniki i postawić je za pewnik. Odpowiednie usytuowanie np. blatu roboczego względem całej kuchni czy okapu względem blatu kuchennego. Wydawać by się mogło, że jest to oczywiste, lecz nie każdy o tym wie. Dowiedź się jak urządzić swoją kuchnie w stylu AKPO.

Planuj, analizuj, przewiduj – WYBIERAJ

Planowanie remontu czy wykończenia kuchni należy zacząć od rozrysowaniu planu pomieszczenia i uwzględnieniu na nim najważniejszych elementów. Zaznacz miejsca na sprzęt AGD, zlewozmywak i meble. Miej na względzie to, że okap nad płytą indukcyjną powinien znajdować się na wysokości co najmniej 60 cm. Natomiast w przypadku kuchenki gazowej należy zachować minimalny odstęp wynoszący 70 cm.

PAMIĘTAJ, że w kuchni spędza się dużo czasu. Poza przygotowaniem posiłku, jest to miejsce wspólnych rozmów i spożywania posiłków. Coraz częściej kuchnie łączy się z salonem.

W takim przypadku, dwa pomieszczenia muszą tworzyć spójną całość. Odpowiedni styl zapewni równowagę i spowoduje, że całe mieszkanie nabierze charakteru.

WYBIERAJ praktyczność i estetykę. Idealną odpowiedzią na te potrzeby będzie seria okapów PRO od AKPO. Wykonane w taki sposób, aby tworzyły wizualny, designerski akcent pomieszczenia.

Gdy pomiędzy pomieszczeniami stoi wyspa, zaplanuj okap wyspowy taki jak WK-9 ISLA FENIKS SLIM GLASS, WK-10 CORAL.

Gdy zmagasz się z małą kuchnią, są na to rozwiązania. Mniej znaczy więcej. Funkcjonalność w takim przypadku to konieczność. Rozmieszczenie wyglądać będzie inaczej, lecz na takiej powierzchni nie może zabraknąć okapu. Doskonałą propozycją w tej sytuacji jest okap podszafkowy. Pamiętaj aby moc pochłaniania była adekwatna do Twoich potrzeb. Nie każdy potrzebuje wysokiej mocy.

Przy codziennym użytkowaniu jednej/dwóch osób 100W jest wystarczająca

Na rynku jest wiele produktów i niełatwo jest wybrać złoty środek. AKPO, to marka, która rozumie potrzeby Klientów. W szerokim asortymencie, każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na funkcje, które pełni okap – jest niezbędnikiem w każdej kuchni. Pochłaniając zapachy, oczyszcza powietrze, zapobiega osadzaniu się brudu, rozwoju bakterii i grzybów. Wpływa to korzystnie na nasze samopoczucie oraz trwałość mebli.

Pamiętaj – sprzęt AGD ma służyć na lata. Wybierz idealny dla Ciebie!

Dodaj komentarz