smartwatch

Co roku 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Nieważne, jaki prezent kupisz ważne, by sprawić tacie przyjemność. Są jednak upominki, które szczególnie przypadają do serca obdarowanym osobom i powodują uśmiech na twarzy. Bez wątpienia jednym z takich prezentów jest zegarek. Jaki model wybrać, by spełnił wszystkie oczekiwania? Przedstawimy kilka ciekawych i niedrogich propozycji smartwatchy.

Zegarek na Dzień Ojca – czym się kierować i co wybrać?

Przy doborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę gust i przeznaczenie. Jeśli Twój tata chodzi w garniturach, preferuje elegancki styl warto wybrać smartwatcha z klasyczną kopertą i metalowym paskiem. Czy może jednak postawić na oryginalność, nowoczesność i możliwość personalizacji z wykorzystaniem dodatkowych pasków czy tarcz zegarka? Wtedy warto zdecydować się na modele, które oprócz designu posiadają przydatne funkcje jak na przykład możliwość wykonywania rozmów przy użyciu smartwatcha. Poniżej prezentujemy modele, które zdecydowanie wpasują się w męskie gusta i podkreślą styl danego mężczyzny.

Gdy liczy się elegancja

Nieodłącznym elementem garderoby każdego mężczyzny, dbającego o to, co ma na sobie, jest dobrze skrojony garnitur. Idealnym dodatkiem do niego jest klasyczny zegarek na eleganckiej bransolecie. Przykładem takiego modelu jest smartwatch Garett Men 4S. Metalowa koperta w srebrnym kolorze doskonale prezentuje się na nadgarstku. W połączeniu z możliwością personalizacji tarczy zegarka jest dopełnieniem każdej wieczorowej, biznesowej czy casualowej stylizacji. Płynny i intuicyjny interfejs sprawia, że korzystanie z zegarka jest niezwykle komfortowe. Po sparowaniu z telefonem, smartwatch poinformuje o wiadomościach i połączeniach, a także wyświetli powiadomienia z aplikacji. Za pomocą specjalnej aplikacji oraz technologii Bluetooth, można nawet prowadzić rozmowy za jego pośrednictwem.

Ten model zmierzy puls oraz ciśnienie! Ponadto poinformuje, jaki dystans został pokonany oraz policzy spalone kalorie. Osoby, które planują aktywność sportową powinny wybrać jedną z dostępnych dyscyplin, by smartwatch mógł precyzyjniej obliczać dane i motywować do dalszych wyzwań. Pulsometr połączony z czujnikiem ruchu zarejestruje faktyczny czas snu. Warto podkreślić, że smartwatch Garett Men 4S ma kolorowy wyświetlacz i występuje w dwóch wersjach. W zestawie znajduje się dodatkowy pasek, który zmieni wygląd zegarka na bardziej sportowy.

Dla aktywnych…

Smartwatch to nie tylko elektroniczny zegarek, który można zintegrować ze swoim smartfonem. Dla wielu mężczyzn to narzędzie do monitorowania treningu, sprawdzania postępów czy motywowania do ciągłego dążenia do zdrowej sylwetki. Można śmiało stwierdzić, że jest on niemal jak prywatny trener personalny. Przy wyborze smartwatcha właśnie dla takich panów ważne jest, by był wodoodporny i posiadał szereg funkcji wspierających w realizacji celów sportowych. Przykładem takiego modelu jest Garett Men 5S, który dla ułatwienia sterowania został wyposażony w dotykowy wyświetlacz! Posiada on mnóstwo funkcji sportowych, jest wodoszczelny i w każdej sytuacji zapewnia komunikację ze światem za pomocą powiadomień o połączeniach przychodzących i wiadomościach. Posiada również możliwość sterowania niektórymi funkcjami smartfona. Na wyświetlaczu pokazują się wszystkie powiadomienia z social media czy SMSy. Niezawodny kompan w pracy, na mieście, na treningu i na wakacjach.

Smartwatch to świetne narzędzie do treningów – mierzy przebyty dystans i liczy spalone kalorie. Wbudowany czujnik monitoruje ruch w określonym przedziale czasu i informuje użytkownika, że jego aktywność jest zbyt niska. Podczas każdego treningu można kontrolować puls, ciśnienie i natlenienie krwi, dzięki czujnikom na nadgarstku. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych na liście dyscyplin, by ćwiczyć efektywniej. Ponadto na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty, które motywują do dalszych treningów.

Certyfikat wodoszczelności IP68 gwarantuje pełną ochronę przed wodą (zanurzenie do 1 h), a także całkowitą odporność na działanie pyłu i kurzu. Można nim również sterować muzyką z telefonu!

Nowoczesność i klasyka

Kolejną grupą mężczyzn są panowie, którzy lubią bawić się modą i są na bieżąco ze wszystkimi nowościami technologicznymi. Dla nich został stworzony model Garett GT22S! Klasyczna koperta skrywa mnóstwo przydatnych funkcji tj. mierzenie pulsu, ciśnienia, a nawet poziomu natlenienia krwi. Po sparowaniu z telefonem, na ekranie z smartwatcha pojawią się informacje o przychodzących połączeniach oraz wiadomościach (SMS, e-mail, Facebook, Twitter etc.). Co więcej nie trzeba wyciągać telefonu, żeby prowadzić rozmowę – teraz można to zrobić z poziomu zegarka. Garett GT22S posiada możliwość sterowania niektórymi funkcjami smartfona, np. odtwarzanie muzyki, czy wyzwalacz aparatu fotograficznego.

Smartwatch mierzy kroki oraz pokonany dystans w ciągu dnia, a także szacuje, ile kalorii zostało spalonych dzięki tym aktywnościom. Dodatkowo można skorzystać z trybu sportowego. Wystarczy wybrać jedną dyscyplinę z kilku najbardziej popularnych, np. bieganie czy gra w piłkę, by zegarek jeszcze bardzie precyzyjnie określił aktywność i przeliczył dane. Pulsometr połączony z czujnikiem ruchu zarejestruje czas głębokiego snu oraz przygotuje raport faz odpoczynku i aktywności.

Smartwatch Garett GT22S występuje w kilku wersjach kolorystycznych. W każdej z nich wyświetlacz jest dotykowy, a co najważniejsze kolorowy, o wysokim kontraście.

Dodaj komentarz